Ideeën
| Ideeën | Voeg een nieuw idee toe |
Doop- en Gedachteniskleed |
||||||
|
Status: Idee Auteur: Keizersgrachtkerk in Amsterdam Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien. Een plek om stil te staan bij dood en bij leven; die functie hebben het Doopkleed en het Gedachteniskleed in de Amsterdamse Keizersgrachtkerk. Op het doopkleed spelden ouders de naam van hun dopeling tijdens de dienst, in de vorm van een geborduurd blaadje. Zo krijgt het kind zichtbaar een plaats in de gemeenschap. Inmiddels hangt er ook een gedachteniskleed in de kerk. De 'naaste' van een overledene schrijft op het kleed de naam van de overledene. Dit ritueel kan een plek krijgen tijdens de begrafenis of tijdens de zondagsviering. De kleden zijn ontworpen en gemaakt door de gemeenteleden zelf. Dat geeft natuurlijk een extra dimensie. Investering: Is het besluit genomen om een doopkleed en/of een gedachteniskleed op te hangen in de kerk, dan begint de zoektocht naar een mooi ontwerp en mensen die het gaan uitvoeren. Een oproep via het kerk- of parochieblad kan voor wonderen zorgen! Tijd en kosten zijn verder afhankelijk van het ontwerp. En is het kleed klaar dan kan het tijdens een viering worden opgehangen en toegelicht. Ervaring: Bij het gedachteniskleed in de Keizersgrachtkerk ligt ook een gedachtenisboek. Mensen kunnen daar hun herinneringen in schrijven aan de overledenen. Voor persoonlijk contact met iemand van de Keizergrachtkerk die alles over deze kleden weet: laat je gegevens achter op onze website, dan leggen wij het contact. Doelstelling: De gemeenteleden voelen zich betrokken bij elkaar. Iedereen weet zich onderdeel van de geloofsgemeenschap. Er is een ritueel toegevoegd aan de viering van dood en leven. Levensmomenten:
Werkvormen:
Uitvoering:
Looptijd:
Reacties: Van: Greet Janssen-Sietsma
Op: 2004-08-09 10:19:54
Ik vind het een heel fijn idee om gemeenteleden meer betrokken te laten zijn met wel en wee van elkaar!
Ik hoop ook dat veel,kerken dit mooie gebaar overwegen en gaan gebruiken. Van: Lianne
Op: 2002-11-24 12:02:50
Ik vind het een heel mooi idee, al moet natuurlijk wel aan de nabestaanden en kersverse ouders gevraagd worden of zij het ermee eens zijn. Ik hoop dat veel kerken dit mooie gebaar overwegen en gaan gebruiken.
Van: E.H.Schut
Op: 2000-04-21 16:06:58
Als een Keizergrachtkerk-bezoeker van voorheen vind ik dit een uitstekend en goed idee om zo de levenden bij de niet meer levenden levendig te houden
|
||||||
| Datum toegevoegd: 1999-12-16 15:48:35 |
| Powered by Sigsiu.NET | |
