Menu

Zoeken naar ideeën

Zoeken naar:
Auteur
Jaarkalender
Aandachtsgebied
Levensmomenten
Leeftijd Doelgroep
Beheerstaken
Werkvormen

e-Zine

e-Zine is de nieuws- brief van de Stichting Leve de Kerk.
Wil je e-Zine ook graag ontvangen, dan kun je je daarvoor aanmelden. Ook kun je eerdere afleveringen bekijken.

Ideeën

Bloementafel Goede vrijdag en Pasen


Status: Idee
Auteur: Gerrit Snieder Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.
291goedevrijdagEen “bloementafel” is een eenvoudige manier van liturgsich bloemschikken. Het afgelopen jaar heb ik bij ons in de kerk schikkingen gemaakt voor de Goede Vrijdag en de Pasen. Heel eenvoudig te maken. Misschien een idee voor mensen die het zelf creëren niet zo in de vingers hebben.

De eerste foto is van de Goede Vrijdag; een sombere uitstraling, compleet met kruis op een verhoging (met een buddy vastgezet op een steen), druiven en brood. De omgeving een dikke laag “elzenzaadjes”. De rauwheid nog geaccentueerd door een vaas met takken van de kurklijst.
De tweede foto dezelfde tafel, maar nu op een geel kleed en onder de “elzenzaadjes” verstopt de potjes met narcissen en de crocusjes die er opeens een fleurig geheel van maken met nieuw leven, de opstanding.
291pasen

Doelstelling: Liturgsich bloemschikken toegankelijk maken.
Jaarkalender:
  • Veertigdagentijd
  • Pasen en Paastijd

Aandachtsgebied:
  • Liturgie en kerkdienst

Werkvormen:
  • Creatieve vormen

Looptijd:
  • Afgebakende periode

Reacties:
Waardeer nu:   0

Datum toegevoegd: 2006-02-18 00:00:00   
Powered by Sigsiu.NET