Menu

Zoeken naar ideeën

Zoeken naar:
Auteur
Jaarkalender
Aandachtsgebied
Levensmomenten
Leeftijd Doelgroep
Beheerstaken
Werkvormen

e-Zine

e-Zine is de nieuws- brief van de Stichting Leve de Kerk.
Wil je e-Zine ook graag ontvangen, dan kun je je daarvoor aanmelden. Ook kun je eerdere afleveringen bekijken.

Ideeën

Kerstmis met Imam


Status: Idee
Auteur: De Buitenwacht, Dordrecht Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.
Een imam wordt uitgenodigd om tijdens de kerstviering het verhaal van de geboorteaankondiging van Isa aan Marjam voor te lezen, bijvoorbeeld Sura 19: 16 -22. De Imam kan dit reciteren in het Arabisch en de toehoorders kunnen het tegelijkertijd in hun programmaboekje volgen in het Nederlands. Daarna kan de Imam nog iets zeggen over de belangrijke betekenis van Jezus voor Moslims.
In de 'Buitenwacht' is dit idee met de kerst uitgevoerd, en dat leverde veel positieve reacties en geen enkele negatieve reactie op. Het luisteren naar het reciteren ontroerde velen, evenals de korte toespraak van de Imam, die erop neerkwam dat wij allemaal broeders en zusters zijn, en dat ook Moslims heel veel van Jezus houden.

Doelstelling: Interculturele groep mensen van alle leeftijden die samen kerstmis willen vieren.
Meer lezen: Website De Buitenwacht Dordrecht
Jaarkalender:
  • Kerstperiode

Aandachtsgebied:
  • Oecumene

Leeftijd Doelgroep:
  • Alle leeftijden

Samenwerking:
  • Met andere kerken

Uitvoering:
  • Door beroepskrachten

Looptijd:
  • Eenmalige aangelegenheid

Reacties:
Waardeer nu:   0

Datum toegevoegd: 2003-09-20 22:22:44   
Powered by Sigsiu.NET