Menu

Zoeken naar ideeën

Zoeken naar:
Auteur
Jaarkalender
Aandachtsgebied
Levensmomenten
Leeftijd Doelgroep
Beheerstaken
Werkvormen

e-Zine

e-Zine is de nieuws- brief van de Stichting Leve de Kerk.
Wil je e-Zine ook graag ontvangen, dan kun je je daarvoor aanmelden. Ook kun je eerdere afleveringen bekijken.

Ideeën

Kerkblad met Kerst huis aan huis


Status: Idee
Auteur: Burret Olde Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.

Kerstwijzer‘De kerstboodschap valt op de mat van alle huizen.’ Dat is het doel van de werkgroep communicatie van de Protestantse gemeente Landsmeer die elk jaar voor Kerst een speciaal kerkblad maakt. Het is een plaatselijk, oecumenisch kerkblad. De inhoud is geschreven voor de dorpsbewoners. In het kleurige blad staan artikelen over bepaalde gebruiken, korte meditaties, gedichten en uitleg van het kerstverhaal. Natuurlijk worden alle bijzondere activiteiten en de kerstvieringen aangekondigd. Ook staan de adresgegevens van de kerken en predikanten erin.

Een van de beschreven gebruiken is het versturen van kerstkaarten. ‘Over de hele wereld is het een gebruik om rond Kerst familie en kennissen een kerstkaart te sturen. Het uitbrengen van een kerstgroet is ouder dan men zou denken. In de Middeleeuwen werden op het Europese vasteland houtsnijwerken met religieuze kersttaferelen aangeboden aan geliefden of kasteelheren.’ En in het kerkblad van 2010 werd de herkomst van de drie koningen toegelicht: ‘De geschiedenis van de Wijzen uit het Oosten is een mysterieus verhaal dat kunstenaars door de eeuwen heen heeft geïnspireerd tot het maken van gedichten, legenden, schilderijen, wandkleden en beeldhouwwerken. Op grond van Psalm 72 vers 10 en 11 noemt men hen koningen, en het getal drie houdt verband met het aantal van hun geschenken: goud, wierrook en mirre.’

De reactie van de dorpsbewoners in Landsmeer op de kerstkrant is elk jaar positief.

Alternatief
Als het maken van een heel kerkblad te veel is, kan gedacht worden aan een pagina in het huis-aan-huisblad. Op de pagina kan een interview staan met een (bekende) plaatsgenoot en haar of zijn beleving van Kerst, een artikel waarin kort en bondig wordt uitgelegd waar het met Kerst over gaat, en een uitnodigend overzicht van allerlei kerstactiviteiten die de kerken organiseert.


Doelstelling: De kerstboodschap op de mat van alle huizen.
Meer lezen: www.pglandsmeer.nl
Jaarkalender:
  • Kerstperiode

Aandachtsgebied:
  • Missionair werk en evangelisatie

Reacties:
Waardeer nu:   0

Datum toegevoegd: 2011-10-08 16:38:29   
Powered by Sigsiu.NET