Menu

Zoeken naar ideeën

Zoeken naar:
Auteur
Jaarkalender
Aandachtsgebied
Levensmomenten
Leeftijd Doelgroep
Beheerstaken
Werkvormen

e-Zine

e-Zine is de nieuws- brief van de Stichting Leve de Kerk.
Wil je e-Zine ook graag ontvangen, dan kun je je daarvoor aanmelden. Ook kun je eerdere afleveringen bekijken.

Ideeën

Zoeken naar spiritualiteit


Status: Idee
Auteur: Anja Bruijkers Dit e-mailadres is beschermd tegen spambots. U heeft Javascript nodig om het te kunnen zien.
Deze beschreven activiteit is georganiseerd door de gezamenlijke commissie Vorming & Toerusting van Albrandswaard (Herv. en Geref)
De activiteit bestond uit twee delen: het bekijken en bespreken van een film en het gezamenlijk bezoeken van een museum/galerie met inspirerende schilderijen.
La Vita et BellaWe begonnen met het gezamenlijk bekijken van de film 'La Vita et Bella'. De film hebben we bekeken in een soosruimte van de jeugd op een groot filmdoek en vervolgens hebben we met behulp van een filmbesprekingsboekje van de KFA verder gesproken over de film. Vragen die dan aan de orde komen zijn bijvoorbeeld: Welk gevoel komt bij je boven? Is er hoop, ondanks dat je weet dat je leven afloopt?

Die hoop, dat licht in het donker is ook terug te vinden in de schilderijen van Ton Schulten. Zijn schilderijen zijn mozaïeken van het landschap in ongekend mooie kleuren. Ton Schulten probeert zijn bijna-dood-ervaring te schilderen. Hij ging door een tunnel en zag het licht, dat hij probeert terug te vinden.
175tonschultenWij zijn op de zaterdag na de vertoning en bespreking van de bovengenoemde film met auto's op pad gegaan naar Ootmarsum (Ov). In zijn museum aan het Kerkplein 17, is het levensverhaal van Ton Schulten te zien op een video, maar natuurlijk hangen er ook schilderijen. In zijn galerie aan de Markstraat zijn nog veel meer schilderijen te zien en is er tevens veel te koop.
Jurjen Beumer, diaconaal predikant in Haarlem, heeft bij een aantal van zijn schilderijen inspirerende meditaties geschreven. Het boekje is getiteld: "Als de dag ontwaakt - de kleur van het leven in woord en beeld". (Lannoo/Ten Have) Het boekje is inmiddels uitverkocht, maar er is een boekje verschenen met gedichten van Willem Wilmink bij schilderijen van Ton Schulten.
Kaft Het beloofde landHet heet "Het beloofde land" en kost Eur 16,95.
(ISBN10: 9020947680|ISBN13: 9789020947687).
Wij hebben de hele dag doorgebracht in Ootmarsum, waar nog veel meer galeriën zijn. Zo ook een galerie van een glas-in-lood kunstenares, die veel kerken heeft voorzien van glas.
Kortom een intensieve dag, waarin we meer contact kregen met elkaar en waarin we bijzondere ervaringen met elkaar deelden over leven in het donker naar het licht!

Doelstelling: Religie, geloof, spiritualiteit verbinden met film en kunst, met cultuur dus.
Aandachtsgebied:
  • Catechese en leerhuis
  • Spiritualiteit

Leeftijd Doelgroep:
  • 20 tot 35 jaar
  • 35 tot 55 jaar
  • 55 tot 75 jaar
  • Alle leeftijden

Uitvoering:
  • Door leken

Looptijd:
  • Eenmalige aangelegenheid

Reacties:
Waardeer nu:   0

Datum toegevoegd: 2001-10-22 12:07:47   
Powered by Sigsiu.NET